Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja | Republika Srbija

Ћир

Rasporedi nastave za osnovnu školu / VIII razred

Obrazovni sadržaji emituju se na TV kanalu RTS3, a dostupni su i preuzimanjem besplatne aplikacije "RTS Moja škola" za mobilne telefone i tablete , direktnim pristupom sekciji "Moja škola" na sajtu RTS-a i putem internet multimedijske platforme RTS Planeta

Raspored prikazivanja nastave na kanalu RTS 2 biće promenjen u danima kada je predviđen rad Narodne skupštine Republike Srbije čija se zasedanja prenose na tom kanalu.

Osmi razred
RTS 3

 

18.30 - 19.00

19.05 - 19.35

19.40 - 20.10

20.15 - 20.45


08.06-15.06.2020.
Satnica PONEDELjAK 8.6. UTORAK 9.6. SREDA 10.6. ČETVRTAK 11.6. PETAK 11.6. PONEDELjAK 15.6.
13.15 - 13.45 13.15 - 14.00 ANALIZA ONLAJN PROBNOG ZAVRŠNOG ISPITA - TEST IZ SRPSKOG JEZIKA SRPSKI JEZIK - SISTEMATIZACIJA KNjIŽEVNOST SRPSKI JEZIK -SISTEMATIZACIJA GRAMATIKA SRPSKI JEZIK -SISTEMATIZACIJA PRAVOPIS SRPSKI JEZIK - SISTEMATIZACIJA KNjIŽEVNOST SRPSKI JEZIK -SISTEMATIZACIJA GRAMATIKA
13.50 - 14.20 14.00 -15.00 ANALIZA ONLAJN PROBNOG ZAVRŠNOG ISPITA - TEST IZ MATEMATIKE MATEMATIKA - ALGEBRA I FUNKCIJE OBNAVLjANjE MATEMATIKA -GEOMETRIJA PRVI DEO OBNAVLjANjE MATEMATIKA -GEOMETRIJA DRUGI DEO OBNAVLjANjE MATEMATIKA - MERENjE OBNAVLjANjE MATEMATIKA -OBRADA PODATAKA OBNAVLjANjE
14.25 - 14.55 BIOLOGIJA -ANTROPOLOGIJA FIZIKA - RAD NA RAČUN ENERGIJE ISTORIJA - DRUGI SVETSKI RAT - RATNA STVARNOST I STRADANjE BIOLOGIJA - ZADACI IZ BIOLOGIJE ISTORIJA -SAVREMENO DOBA - SISTEMATIZACIJA
15.00 - 15.30 15.00 -16.40 ANALIZA ONLAJN PROBNOG ZAVRŠNOG ISPITA - KOMBINOVANI TEST FIZIKA - RAVNOTEŽA SISTEMATIZACIJA GEOGRAFIJA - REGIONALNA GEOGRAFIJA SVETA HEMIJA -KOMBINOVANI ZADACI FIZIKA - MAGNETNO POLjE MAGNETA I PROVODNIKA HEMIJA -KOMBINOVANI ZADACI
15.35 - 16.05 ISTORIJA - SRBIJA NA PUTU KA NEZAVISNOSTI BIOLOGIJA -ŽIVOTNA SREDINA ZDRAVLjE I KULTURA ŽIVLjENjA FIZIKA - ELEKTRIČNA STRUJA GEOGRAFIJA -PANONSKA SRBIJA GEOGRAFIJA - REKE I JEZERA SRBIJE
01.06-07.06.2020.
Satnica SREDA 3.6. ČETVRTAK 4.6. PETAK 5.6. SUBOTA 6.6.
13.15 - 13.45 SRPSKI JEZIK - PONAVLjANjE I VEZBANjE ZAMENICE SRPSKI JEZIK - SISTEMATIZACIJA EPIKA SRPSKI JEZIK -SISTEMATIZACIJA LIRIKA SRPSKI JEZIK -SISTEMATIZACIJA KNjIŽEVNOST
13.50 - 14.20 MATEMATIKA - POVRŠINA TROUGLA I ČETVOROUGLA SISTEMATIZACIJA MATEMATIKA -BROJEVI I OPERACIJE OBNAVLjANjE MATEMATIKA -BROJEVI I OPERACIJE OBNAVLjANjE MATEMATIKA -ALGEBRA I FUNKCIJE OBNAVLjANjE
14.25 - 14.55 BIOLOGIJA -CITOLOGIJA ŽIVOTNI PROCESI I DRVO ŽIVOTA BIOLOGIJA -BOTANIKA I EVOLUCIJA BIOLOGIJA -ZOOLOGIJA GEOGRAFIJA - JUŽNA AMERIKA SISTEMATIZACIJA
15.00 - 15.30 ISTORIJA - SRPSKI NAROD U POZNOM SREDNjEM VEKU FIZIKA MERENjE SISTEMATIZACIJA FIZIKA MASA I GUSTINA SISTEMATIZACIJA HEMIJA KOMBINOVANI ZADACI UTVRĐIVANjE
15.35 - 16.05 GEOGRAFIJA -GEOGRAFSKA KARTA SISTEMATIZACIJA ISTORIJA - KULTURNI I VERSKI POKRETI U EVROPI-POČETKOM NOVOG VEKA
GEOGRAFIJA HORIZONTALNA I VERTIKALNA RAZUĐENOST EVROPE ISTORIJA - DOBA REVOLUCIJA
25.05-31.05.2020.
18-24.05.2020.
Satnica PONEDELjAK 18.5. UTORAK 19.5. SREDA 20.5. ČETVRTAK 21.5. PETAK 22.5. SUBOTA 23.5.
13.15 - 13.45 Srpski jezik - Sistematizacija tvorbe reči Matematika - Brojevi i operacije, obnavljanje Srpski jezik -Lirika: ,,Đulići", ,,Svetli grobovi", ,,Očiju tvojih da nije" i ,,Srbija" - utvrđivanje Matematika - Brojevi i operacije, obnavljanje Srpski jezik - Epika: ,,Deca", ,,Seobe" i ,,Deobe" - utvrđivanje Srpski jezik - Drama: ,,Romeo i Julija", ,,Građanin plemić", ,,Noć i magla" i ,,Sumnjivo lice" - utvrđivanje
13.50 - 14.20 Matematika- Sfera i lopta, sistematizacija Srpski jezik - Načini tvorbe reči Geografija - Reke i jezera Srbije, obnavljanje Engleski jezik - Revision part II Matematika - Algebra i funkcije, obnavljanje Matematika - Algebra i funkcije, obnavljanje
14.25 - 14.55 Istorija - Razbijanje i raspad jugoslovenske države, obrada Biologija - Botanika i evolucija, sistematizacija Istorija - NATO agresija u SRJ 1999. godine, obrada Fizika - Atomska i nuklearna fizika, sistematizacija Geografija - Geografska karta, sistematizacija Geografija - Fizička geografija, sistematizacija
15.00 - 15.30 Fizika - Veštačka radioaktivnost, fisija i fuzija. Primena nuklearne energije i radioaktivnog zračenja, utvrđivanje Engleski jezik - Revision part I Hemija - Sastavljanje jednačina hemijskih reakcija neorganskih i organskih supstanci, utvrđivanje Biologija - Zoologija, sistematizacija Hemija - Izračunavanje u hemiji 2. deo , utvrđivanje Hemija - Struktura supstanci i njihova svojstva , utvrđivanje
11-17.05.2020.
04.05-10.05.2020.
27.04-03.05.2020.

 

20-26.04.2020.
Satnica Utorak 21.04.2020. Sreda 22.04.2020. Četvrtak 23.04.2020. Petak 24.04.2020. Subota 25.04.2020.
13.15 - 13.45 Srpski jezik - Služba reči zavisni rečenični članovi Obrazovni program za učenike osmog razreda Obrazovni program za učenike osmog razreda Obrazovni program za učenike osmog razreda 12.00 - 12.45 ANALIZA ONLAJN PROBNOG ZAVRŠNOG ISPITA - TEST IZ SRPSKOG JEZIKA
13.50 - 14.20 Matematika - Mreža i površina kupe, obrada
14.25 - 14.55 Istorija - Svet nakon završetka Drugog svetskog rata 12.45 - 13.45 ANALIZA ONLAJN PROBNOG ZAVRŠNOG ISPITA - TEST IZ MATEMATIKE
15.00 - 15.30 Biologija - Otpad i reciklaža, utvrđivanje 13.45 -14.30 ANALIZA ONLAJN PROBNOG ZAVRŠNOG ISPITA - KOMBINOVANI TEST

 

13-19.04.2020.
06-12.04.2020.
30.03-05.04.2020.
23-29.03.2020.
15-22.03.2020.

 

2020. Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja