Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja | Republika Srbija

Ћир

Rasporedi nastave za osnovnu školu / VI razred

Obrazovni sadržaji emituju se na TV kanalu RTS 3, a dostupni su i preuzimanjem besplatne aplikacije "RTS Moja škola" za mobilne telefone i tablete, zatim na sajtu RTS-a i na veb stranici mojaskola.rtsplaneta.rs.


07.12-13.12.2020.
Satnica ponedeljak 07.12. utorak 08.12. sreda 09.12. četvrtak 10.12. petak 11.12.
08.00 - 08.30 54. Srpski jezik - Jezička kultura. Priprema za drugi školski pismeni zadatak, vežbanje 55. Matematika - O razlomcima ukratko, obnavljanje 56. Srpski jezik - Drugi pismeni zadatak, ispravak 56. Matematika - Skup racionalnih brojeva, brojevna prava, apslutna vrednost racionalnog broja, obrada  57. Srpski jezik - Ispravak drugog školskog pismenog zadatka
08.35 - 09.05 54. Matematika - Trougao – kontrolna vežba, provera znanja 55. Srpski jezik - Drugi pismeni zadatak, vežbanje 14. Biologija - Kretanje - skelet, obrada i utvrđivanje 14. Engleski jezik - Opisivanje radnji u prošlosti (Describing past events - Past Simple -affirmative forms), obrada i utvrđivanje / Opisivanje radnji u prošlosti (Describing past events-Past Simple-negative forms and questions), obrada i utvrđivanje /
Opisivanje radnji u prošlosti (Describing past events-Past Simple-affirmative and negative forms and questions), utvrđivanje
57. Matematika - Sabiranje i oduzimanje racionalnih brojeva u obliku razlomka, obrada
09.10 - 09.40 14. Istorija - Postanak i razvoj srednjovekovnih gradova, obrada i utvrđivanje
28. Fizika - Određivanje intenziteta sile dinamometrom, utvrđivanje 14. Geografija - Pojam i odlike, tipovi sela i procesi u ruralnom prostoru, obrada / Pojam i odlike grada, urbanizacija, funkcije i privlačnost gradova, obrada 29. Fizika - Merenje elastične sile pri istezanju i sabijanju opruge, laboratorijska vežba 14. Informatika i računarstvo - Digitalno nasilje

 

30.11-06.12.2020.

 

23.11-29.11.2020.

 

16.11-22.11.2020.

 

09.11-15.11.2020.

 

02.11-08.11.2020.

 

26.10-01.11.2020.

 

19.10-25.10.2020.

 

12.10-11.18.2020.

 

05.10-11.10.2020.

 

28.09-04.10.2020.

 

21.09-27.09.2020.
Satnica ponedeljak 21.9. utorak 22.9. sreda 23.9. četvrtak 24.9. petak 25.9.
08.00 - 08.30 12. Srpski jezik - Ivo Andrić: Aska i vuk 13. Matematika - Brojevni izrazi sa sabiranjem i oduzimanjem celih brojeva - primena, utvrđivanje 14. Srpski jezik - Tvorba reči pomoću prefiksa; tvorba reči slaganjem 14. Matematika - Množenje celih brojeva, obrada 15. Srpski jezik - Leksikologija: augmentativi (sa pejorativima), deminutivi (sa hipokoristicima)
08.35 - 09.05 12. Matematika - Brojevni izrazi sa sabiranjem i oduzimanjem celih brojeva, obrada 13. Srpski jezik - Nastavak obrade, Ivo Andrić: Aska i vuk 4. Biologija - Jednoćelijski organizmi – bakterija, ameba, kvasac, obrada /Jednoćelijski organizmi – bakterija, ameba, kvasac, utvrđivanje 4. Engleski jezik - Iznošenje predloga i saveta, upućivanje poziva za učešće u zajedničkoj aktivnosti i reagovanje na njih, utvrđivanje / Prihvatanje/odbijanje predloga i davanje odgovarajućeg opravdanja/izgovora; postavljanje pitanja i davanje odgovora uz poštovanje osnovnih normi učtivosti, Utvrđivanje i obrada 15. Matematika - Množenje celih brojeva, utvrđivanje
09.10 - 09.40 3. Istorija - Velika seoba naroda, utvrđivanje / Države ranog srednjeg veka – Vizantija, obrada
7. Fizika - Кretanje u svakodnevnom životu, relativnost kretanja, utvrđivanje
4. Geografija - Pojam i istorijski razvoja geografske karte; Elementi karte, utvrđivanje/Кartografski znaci i geografski nazivi na kartama, obrada 8. Fizika - Brzina, pravac i smer kretanja, vektorski karakter brzine, obrada 4. Informatika i računarstvo - Oblikovanje teksta i slika

 

14.09-20.09.2020.
Satnica ponedeljak 14.9. utorak 15.9. sreda 16.9. četvrtak 17.9. petak 18.9.
08.00 - 08.30 08. Srpski jezik - Grozdana Olujić: Bili su deca kao i ti (izbor – tekst o Isidori Sekulić) 09. Matematika - Oduzimanje celih brojeva, obrada 10. Srpski jezik - Podela reči po nastanku: proste reči i tvorenice; porodica reči, uočavanje korena reči 10. Matematika - Oduzimanje celih brojeva, utvrđivanje 11. Srpski jezik - Sastavni delovi tvorenica (tvorbene osnove, prefiksi i sufiksi). Gramatička osnova i gramatički nastavci u poređenju sa tvorbenom osnovom i sufiksima
08.35 - 09.05 08. Matematika - Sabiranje celih brojeva, utvrđivanje 09. Srpski jezik - Jezička kultura: O čemu maštam (ili slično) 03. Biologija - Razlike među ćelijama, obrada / Razlike među ćelijama, utvrđivanje 03. Engleski jezik - Opisivanje radnje u sadašnjosti, bića, predmeta i pojava, izražavanje dopadanja i nedopadanja, postavljanje pitanja i odgovaranje na njih, utvrđivanje / Iznošenje predloga i saveta, upućivanje poziva za učešće u zajedničkoj aktivnosti i reagovanje na njih, obrada i utvrđivanje 11. Matematika - Osobine sabiranja celih brojeva, obrada
09.10 - 09.40 2. Istorija - Osnovne odlike perioda srednjeg veka i ranog novog veka (utvrđivanje) / Velika seoba naroda (obrada) 05. Fizika - Кretanje u svakodnevnom životu, relativnost kretanja, obrada
03. Geografija - Pojam geografske karte i njen razvoj kroz istoriju, obrada /Elementi karte (matematički, geografski i dopunski), obrada 06. Fizika - Putanja, pređeni put i vreme, obrada
03. Informatika i računarstvo -Rad sa tekstom: unos i editovanje teksta

 

07.09-13.09.2020.

 

01.09-06.09.2020.
Satnica UTORAК 01.09. SREDA 02.09. ČETVRTAК 03.09. PETAК 04.09.
08.00 - 08.30 01. Matematika -  Upoznavanje učenika sa programom nastave i učenja 6. razreda, obnavljanje gradiva, obnavljanje 02. Srpski jezik - Miroslav Antić: Plava zvezda 02. Matematika - Obnavljanje gradiva,  obnavljanje 03. Srpski jezik - Ponavljanje gradiva iz 5.r. 
08.35 - 09.05 01. Srpski jezik - Uvodni čas - upoznavanje sa nastavnim programom  01. Biologija  - Građa ljudskog tela: hijerarhijski niz od organizma do ćelije – obrada / Građa ljudskog tela: hijerarhijski niz od organizma do ćelije – utvrđivanje 01. Engleski jezik - Pozdravljanje i predstavljanje sebe i drugih i traženje / davanje osnovnih informacija o sebi i drugima, uvodni čas / obnavljanje gradiva iz prethodnog razreda / Predstavljanje sebe i drugog uz korišćenje jednostavnijih jezičkih sredstva; razmena jednostavnijih informacija lične prirode, izražavanje pripadanja, obrada i utvrđivanje 03. Matematika - Šta smo naučili u petom razredu – kviz (inicijalni test), provera znanja
09.10 - 09.40 01. Fizika - Fizika  kao  prirodna  nauka, Fizička tela, supstanca, fizička polja, obrada
01. Geografija - Sistematizacija ključnih pojmova sadržaja petog razreda; društvena geografija, predmet proučavanja i podela / Geografska/kartografska mreža; geografska širina i geografska dužina, časovne zone 02. Fizika - Fizika  kao  prirodna  nauka, Fizička tela, supstanca, fizička polja, utvrđivanje
01. Informatika i računarstvo -Digitalni uređaji i korisnički programi 

 

 

2020. Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja